Podkład a ogrzewanie podłogowe

Instalacja ogrzewania podłogowego wiąże się z wylaniem podkładu. Przed zabraniem się do pracy należałoby przemyśleć, jaki rodzaj wylewki będzie odpowiedni dla domu. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się posadzka anhydrytowa. Poznajmy jej specyfikę oraz zalety.

Podstawowe informacje o wylewce anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe Katowice (https://www.dmka-wylewki.pl/katowice.html) to decyzja, która może przynieść wymierne korzyści. Warto zatem przyjrzeć się bliżej właściwościom tego podkładu. Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to wylewka samopoziomująca, a więc ma postać płynnej masy, która jest w stanie uzupełnić wszystkie ubytki. Ponadto jest to rodzaj jastrychu, który idealnie sprawdzi się pod ogrzewanie podłogowe.

Wylewki anhydrytowe – wady i zalety

Argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem

Wylewka anhydrytowa:

  • zapewnia idealnie równą i gładką powierzchnię,
  • posiada wysokie parametry termoprzewodzące, dlatego takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić koszty ogrzewania pomieszczeń,
  • szybko schnie,
  • jest odporna na pękanie,
  • jest lżejsza od wylewki cementowej.

Argumenty przemawiające przeciwko

Posadzka anhydrytowa:

  • wymusza zastosowanie izolacji przeciwwilgociowej,
  • wymaga szlifowania przed przystąpieniem do dalszych prac wykończeniowych.

Posadzka anhydrytowa czy cementowa?

Wybór właściwej wylewki jest niezwykle ważny w przypadku decyzji o instalacji ogrzewania podłogowego. Jaki podkład zatem wybrać? Wskazuje się, że wylewka cementowa to o wiele bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż zastosowanie podkładu anhydrytowego. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że taki wybór może przysporzyć wielu problemów w fazie budowy. W przeciwieństwie do podkładu cementowego, wylewki anhydrytowe mają bardzo płynną konsystencję, która ułatwia równomierne rozprowadzenie. Zwraca się również uwagę na niski współczynnik przewodzenia ciepła charakterystyczny dla wylewki cementowo-piaskowej.

Icons autorstwa smalllikeart -  www.flaticon.com